Wełna owcza

Do wyrobu tkanin wykorzystywana jest od lat. Posiada doskonałe właściwości termoizolacyjne, dzięki czemu zapewnia ciepło i utrzymuje odpowiednią temperaturę ciała. Co więcej jest tworzywem higroskopijnym, doskonale odprowadza nadmiar wilgoci, dzięki czemu użytkownik nie odczuwa nieprzyjemnego uczucia chłodu.

Od dawna używana jest również do produkcji pościeli, ponieważ uważa się że tworzywo to posiada właściwości lecznicze. Dla użytkowników jest ona niezwykle miła w dotyku, daje wrażenie ciepła, a co więcej doskonale sprawdzi się dla alergików, ponieważ nie uczula i nie powoduje podrażnień.

Oferujemy szeroki wybór tego tworzywa, w naszej ofercie dostępna jest wełna prana, barwiona, a także zgrzeblina. Oferujemy ją w barwach naturalnych, pobielanych, a także barwionych, dzięki czemu możliwe jest tworzenie wyrobów w wielu różnych kolorach.

Należy pamiętać, że decydując się na takie tworzywo należy o nie odpowiednio dbać. W przypadku niewielkiego zabrudzenia wystarczy pranie na sucho, czyli plamę usuwa się tylko z konkretnego elementu na którym powstała, bez moczenia reszty tego materiału. Odpowiednie dbanie o to tworzywo sprawi, że nasze wyroby będą nam służyć przez wiele lat.

Wełna prana

Wełna barwiona

Zgrzeblina wełniana

Wełna prana

W naszej ofercie sprzedażowej mamy wełnę praną.

Wełna prana to wełna oczyszczona z tłuszczopotu oraz piasków itp. w trakcie technologicznego procesu prania. Popularne zastosowanie wełen pranych to: produkcja dzianin runowych, włóknin i filców wełnianych, przędz zgrzebnych oraz wypełnień wełnianych. Oferujemy wełnę owczą w kolorach naturalnych, podbielaną oraz barwioną. Parametry zgodne z oczekiwaniami naszych klientów, grubość w przedziale od 22-38 mic.

Wełna barwiona

W naszej nowoczesnej farbiarni mamy możliwość wybarwienia wełny owczej na dowolny kolor oraz podbielenia wełny. Minimalny wsad barwiarski to 200 kg.

Zgrzeblina wełniana

Zgrzeblina wełniana – to wena prana poddana dodatkowemu procesowi oczyszczania. Pozwala to nam uzyskać półprodukt przygotowany do dalszego przerobu. Zgrzeblina wełniana znajduje szerokie zastosowanie w produkcji dzianin runowych, dzianin odzieżowych, a także w produkcji włóknin i filców wełnianych. Zgrzebliny stosowane są również jako wypełnienia wełnianych wysokojakościowych produktów np. materacy. Oferujemy zgrzebliny w kolorach naturalnych, podbielane oraz barwione. Parametry zgodne z oczekiwaniami naszych klientów, grubość w przedziale od 22-38 mic.

Napisz do nas

odpowiemy tak szybko, jak to tylko możliwe.