FERTILAN & EKOFERT

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Dlaczego postanowiliśmy rozpocząć produkcję NAWOZÓW ORGANICZNYCH?

Jednym z podstawowych czynników kształtujących żyzność gleb jest zawartość materii organicznej. W wyniku rozkładu materii organicznej część powstających związków stanowi materiał wyjściowy do tworzenia próchnicy w procesie humifikacji i budowy ciał organizmów glebowych, a część ulega mineralizacji do związków prostych wykorzystywanych przez rośliny. Humifikacja i mineralizacja materii organicznej są procesami ciągłymi, których intensywność zależy od ilości wprowadzanej masy organicznej oraz aktywności mikroorganizmów glebowych.
Stosowanie nadmiernej chemizacji i mechanizacji prowadzi do degradacji gleby, spadku zawartości próchnicy i pogorszenia właściwości fizycznych i chemicznych gleby. Większość polskich gleb jest uboga w próchnicę. Zależnie od regionu, gleby ubogie w próchnicę i słabo próchniczne, tj. o za wartości próchnicy poniżej 2%, stanowią 40–72% gruntów rolnych.
Dla poprawy struktury gleby i wzbogacenia jej w składniki pokarmowe przy współudziale Instytutu Ogrodnictwa stworzyliśmy nawozy organiczne FERTILAN L i EKOFERT L.

Czym są nasze NAWOZY ORGANICZNE?

FERTILAN i EKOFERT, to nawozy naturalne, powstałe bez użycia jakichkolwiek sztucznych dodatków. Używamy ich, aby dostarczyć ziemi wszystkich niezbędnych składników potrzebnych do prawidłowego rozwoju roślin oraz poprawić ich właściwości.

Zalety stosowania nawozów organicznych FERTILAN i EKOFERT:

Zależy Ci na uzyskaniu odpowiedniego plonu i jakości? W przypadku stosowania naszych nawozów można mówić o samych zaletach. Dotyczą one ulepszania właściwości gleby, poprawiając jej strukturę a przede wszystkim stworzenia korzystniejszych warunków dla życia mikroorganizmów, które przyczynią się do lepszego funkcjonowania gleby. Nasze nawozy nie tylko zapobiegają utracie próchnicy ale pomagają w jej odbudowie. Poza tym naprawiają większość negatywnych skutków stosowania nawozów mineralnych.

Nawóz organiczny FERTILAN

Nawóz roślinny EKOFERT

Tu zamówisz BIO-NAWOZY

Napisz do nas

odpowiemy tak szybko, jak to tylko możliwe.