O NASZEJ FIRMIE


Historia działalności firmy Poltops Sp. z o.o. na rynku włókienniczym sięga 1832 roku, kiedy to August Gerber założył Fabrik A.Gerber & Sohn. Po wojnie powołano Żagańską Czesalnię Wełny, gdzie przez ponad 40 lat firma produkowała czesanki wełniane. Była to jedna z największych firm tego typu w Europie, a wyroby były eksportowane do kilkudziesięciu krajów świata.

Obecny Poltops Sp. z o.o. jako bezpośredni kontynuator i sukcesor ponad stuletniej tradycji wykorzystuje unikalne know-how specjalizuje się w kompleksowym przetwórstwie wełny owczej oraz innych naturalnych surowców.


Ciągła chęć rozwoju i poszukiwania coraz to nowych zastosowań wełny owczej doprowadziły nas w zupełnie nowe obszary. Produkujemy naturalne, wieloskładnikowe nawozy organiczne oraz nawozy roślinne oraz w 100 % biodegradowalne włókniny ogrodnicze, ponieważ tylko żyzna i czysta gleba rodzi zdrowe plony i pozwala żyć w harmonii z Naturą. Po więcej informacji zapraszamy na stronę: www.fertilan.pl, www.ekofert.pl
Wkrótce do naszej oferty trafi również granulowania lucerna o wysokiej zawartości białka stanowiąca doskonałą paszę dla zwierząt oraz ekologiczny pellet słomiany stosowany jako ściółka dla gryzoni.

Świadczymy również usługi pelletowania, granulowania i konfekcjonowania suchej biomasy na zautomatyzowanych liniach produkcyjnych i pakujących.

Zajmujemy się wełną, ponieważ włókno wełniane posiada unikalne właściwości:

  • doskonałe termoizoluje,
  • posiada właściwości dźwiękochłonne,
  • ma duża higroskopijność,
  • pochłanianie promieniowania UV,
  • jest trudnopalne,
  • jest biodegradowalne.

Zapraszamy do współpracy!

Napisz do nas

odpowiemy tak szybko, jak to tylko możliwe.